Šaudymas iš lankų

Praleiskite savo laisvalaikį įsimintinai ir įdomiai, taip, kaip dar nesate bandę! Jazzhotel aktyvaus poilsio mėgėjus kviečia išbandyti rankų tvirtumą bei akies taiklumą šaudant iš istorinio ginklo – lanko. Šaudymas iš lankų – tai neužmirštamų emocijų užtaisas, puiki proga prisiminti vaikystę, kai su draugais žaisdavote indėnus, ar tiesiog bent trumpam pasijusti Robinu Hudu. Pasimėgaukite senovinio ginklo bei šaudymo teikiamu malonumu mūsų sodyboje!

Šios pramogos dalyviai yra aprūpinami lankais, strėlėmis bei apsaugomis. Kiekvienas individualiai apmokomas šaudyti iš lanko bei supažindinamas su pagrindinėmis saugumo taisyklėmis. Šaudoma į stacionarius taikinius, prižiūrint instruktoriui. Pagal Jūsų pageidavimus galime suorganizuoti šaudymo turnyrą.

Šaudymas į taikinį lanku yra gero taiklumo, gilaus susikaupimo reikalaujantis sportinis užsiėmimas, kurio pagrindiniai instrumentai – lankas ir strėlės. Lankas naudojamas šaudyti strėles į įvairius taikinius: tiek stacionarius, tiek judančius. Tai ne tik azartas, bet ir užsiėmimas, suteikiantis galimybę pajusti lanko galią, šaudymo juo subtilybes.

Šaudymo lanku istorija

Istorikai lig šiol nesutaria, kada ir kur atsirado pirmasis šaudymo lankas. Manoma, kad jis buvo išrastas dar akmens amžiuje, o vėliau paplito po visą pasaulį kaip medžioklinis, kovinis ginklas. Ilgą laiką gerose, patyrusiose rankose lankas buvo pavojingesnis už šautuvą. Vienas žinomiausių lankininkų – garsusis Robinas Hudas, apiplėšinėdavęs turtuolius ir atiduodavęs pinigus vargšams. Laikui bėgant šaudymas iš lanko tapo sporto šaka, medžioklės būdu ir laisvalaikio pramoga, kurią siūlome Jums išbandyti!

Ko reikia geram šauliui?

Tvirtos rankos ar taikli akis – tai dar ne viskas, ko reikia geram šauliui. Šaudymas iš lanko ugdo ir lavina įvairias žmogaus fizines bei psichologines savybes:

  • Padeda susikaupti, didina psichologinį stabilumą. Dėmesio koncentracija, savo minčių ir kūno valdymas – būtini dalykai šaudant iš lanko.
  • Moko įveikti stresines situacijas. Šaudant iš lanko itin svarbu išlikt ramiam bei tiksliai atlikti reikiamus veiksmus esant spaudimui iš šalies.
  • Stiprina nugaros raumenis bei visą viršutinę kūno dalį. Nuolat kartojami judesiai, tokie kaip lanko pakėlimas ar įtempimas, stiprina rankas bei pečių juostą, o įtempus lanką į darbą taip pat įsijungia didžioji dalis nugaros raumenų.

Apsilankę sodyboje Jazzhotel ir išbandę šaudymo lanku pramogą, galėsite pasijusti tarsi taiklusis lankininkas Rubinas Hudas, nusikelti į tuos istorinius laikus, kai lankai bei strėlės buvo ne tik pagrindiniai kovos instrumentai, bet taip pat nepakeičiami išgyvenimo įrankiai. Vos paėmus lanką į rankas – Jus užvaldys azartas, norėsis pelnyti taikliausiojo vardą. Savo šaudymo iš lankų paslaptimis su draugais galėsite pasidalinti mūsų sodyboje esančioje šiltoje pirtelėje arba vandens kubile.